1 Haziran 2009 Pazartesi

İkizler Burcu 2009 Haziran Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler
Sevgili İkizler Haziran ayı sizler açısından bir yaş daha almanın, olgunlaşmanın ve belki de yeni adımlar atmanın zamanı olabilir. Burcunuz açısından olabilecek gelişmelere ilk önce Aşk hayatınızla ilgili konularda başlayalım. Haziran ayında aşk ve ciddi ilişkilerle alakalı yaşam evlerinizden geçen kısa süreli gezegen transiti olmadığı için, bu evlerin yönetici gezegenlerinin durumlarını incelememiz gerekiyor. Bunlardan ilki Venüs gezegeninin İkizler burcu seyri. Hatırlarsanız 25 Mayıs tarihinde başlayan bu enerjiden sizlere günlük yorumlarınızda bahsetmiş ve 18 Haziran tarihine kadar etkili olacağını ve bu enerjinin sizler için aşk anlamında olsun, popülerliğinizin artışı anlamında olsun gayet faydalıdır demiştim. Venüs İkizlerde bağlantı kurmanın önemini gösterir. Cana yakın, eğlendirici ve sosyal ilişkilerinize önem verdiğiniz bu seyir esnasında, ilişkilerinizde arkadaşlık olgusunu ön planda tutabilirsiniz. Duygusal yönden hassasiyet taşımayan bu enerji, flört açısından zenginlik verebilir. Fakat bu her selam verdiğinizle aşk yaşayacağınız anlamına gelmez. Sadece beğenilmek, takdir edilmek ve girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmek isteğinizi körükler. Bu durumda fiziksel cazibeniz de doğal olarak artacağından karşı cinsin tercih edeceği kişiler siz olabilirsiniz. İnsanlarla öyle kolay ve öylesine hızlı bir şekilde kaynaşırsınız ki, bu dönem bildik çevrenizin gittikçe genişlediğini fark edebilirsiniz. İlişkilerde sohbet kavramı ön planda olduğundan kimi zaman marko paşa gibi herkesle yakından ilgilenir ve yardımcı olmaya çalışabilirsiniz.

Bu tavırlarınız bazı özel yakınlara dönüşebilir fakat Venüs etkisi altında başlayan bir aşk uzun soluklu değildir sadece hızlı, beklenmedik ve oldukça sevimli geçer. Siz yaşam stilinize göre bu enerjiyi ister flört ilişkileriyle, isterseniz iletişimi arttırarak partnerinizle, zihinsel uyumunuzu güçlendirmek şeklinde kullanabilirsiniz. Bu arada kimi zaman kafanız karışabilir. Aynı anda iki kişi arasında tercih yapmanız gerekebilir veya ister istemez karşılaştırmada bulunursunuz. O böyle davranıyor öbürü ise şöyle gibi. Benim tavsiyem ise kısa sürecek bu dönemin radikal kararlar açısından pek etkili olmadığıdır. Yani bu süreçte bir ciddi karar alsanız bile, sürecin bitiminde yanlış olduğunu fark edebilirsiniz. Kaldı ki Merkür gezegeni de geri harekette olacağından, mantık gücünüzü muhakkak devrede tutmalı, bu dönemi biraz olsun sıkıntılarınızdan kurtulacağınız değişik insanlar tanıyacağınız bir mola gibi düşünmenizdir.

Venüs gezegenin bu dönem içinde, geri harekette olan yönetici gezegeniniz Merkürle olan kavuşumu aşk hayatınızla ilgili konularda hayata yaklaşım tarzınız ve ilişki konusunda kültürel yaklaşımlardan entelektüel paylaşımlardan hoşlanacağınızı ve bu yönde hareket etmek adına aşk yaşamınızı gözden geçirmek isteyeceğinizi belirtiyor. Aslında bu gözden geçiriş bana göre dünyaya bakış açınız adına iki misli bir kuvvetle hareket edeceğinizdir. Çünkü gezegenlerin geri hareketleri, geçtiği yaşam alanına göre herşeyin yeniden gözden geçirilişidir. Kaldı ki Merkür sizi yöneten en önemli güç. Bu anlamda düşünürsek bana göre iyi değerlendirilmesi halinde gayet olumlu bir durum. Geri hareketin bana göre tek zorluğu, zaman konusunda insanların sabırsız oluşlarıdır. O nedenle bu tarihler arası sakin, temkinli olmak, mantıklı düşünmek sizin açınızdan faydalı olacaktır.

İş ve Kariyer

Yönetici gezegeniniz Merkürün gölgeli günleri de hesaba kattığımızda 26 Hazirana kadar sürecek geri hareketi, kendinizi ifade biçiminiz ve girişimleriniz, iletişim tarzınız başta olmak üzere her türlü irtibatınızda dikkatli ve temkinli olmanız gerektiğinin işareti olduğundan, mesleki anlamda da Haziran ayındaki bana göre en etkili transittir. Bu dönemde kimliğinizin dış dünyadaki insanlar tarafından ters ve tuhaf algılanmaması için zihinsel olarak her mevzuyu ve sizi ilgilendiren herşeyi şöyle bir gözden geçirerek hareket etmelisiniz. Bu dönemde gayet bağımsız, kendinize özgü hareket etmek isteğiniz yükseleceğinden, çevrenize karşı gösterdiğiniz tutumunuzu ayarlamadığınız takdirde diğer insanlardan çok daha fazla tepki görebilirsiniz. 19 Mayıs tarihinden önce karar verdiğiniz, planladığınız ve belirli bir netliğe kavuşturduğunuz girişimleri gerçekleştirmenizde hiçbir sakınca yoktur. Fakat geri hareket döneminde birdenbire karşınıza çıkacak ilginç bir teklifle yeni bir adım atmak, değişime gitmek ve her zamankinden farklı davranışlarda bulunmak konusunda dikkatli olunuz. Çevrenize karşı tutumunuzda aksayan yönler varsa bunları ele alarak kendinizi tekrar bir gözden geçiriniz.

Bu tarihler arasında aklınıza gelen yeni bir plan veya size sunulan bir teklifi mercek altında alınız, konusunda uzman kişilerden bilgi ediniz, her türlü bilgiye sahip olduktan sonra 26 Haziran tarihinden sonra uygulamaya koyunuz. Merkür geri hareketinin her konuda bir onarım süresi olduğunu biliniz. Zihinsel açıdan kendinizle barışık olacağınız ve normal zamanlarda göremeyeceğiniz her detayın farkına varabileceğiniz bu dönemi iyi değerlendirebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece kendinizi ve herşeyi titizlikle gözden geçirmektir. Sanıldığı gibi zor bir süreç değildir bilakis eksiklerinizi görmeniz açısından gayet olumludur. Kaldı ki, Merkür sizin yönetici gezegeninizdir. Bütün bunları yapmanız bu durumda çok daha kolay olabilecektir.

Merkür geri hareketi devam ederken, ondan çok önce başlayan ve 1 Temmuz tarihine kadar devam edecek, yetenekli olduğunuz konularda liderlik gücünüzü gösterebilmeniz açısından etkisi hissedilecek Mars gezegeninin Aslan burcu seyri ise, hedeflerinizi belirlemenizi ve bunlar doğrultusunda geri hareketten sonra temaslarda bulunmanızı sağlayabilecek bir güçtür. Çünkü Mars Aslan burcu pozisyonu, kararlılık, azim ve güven içinde, gayet mantıklı ve düzgün girişimlerde bulunmanız adına oldukça etkilidir. Sizlere bu enerjiden başladığı gün yorumlarınızda söz etmiştim. Belirli bir yön duygusu ve sabit bir noktaya odaklanarak hareket etmeniz sağlayan ve aratıcı özelliklerinizi güçlü bir şekilde sunmanızı destekleyen bu etki altında, liderlik gücünüzü göstermeniz gayet mümkündür diye belirtmiş ve sorumluluk alma konusunda daha geri planda kalmanız, sürekli ilgiyi üzerinizde toplamaya çalışmanız bulamadığınızda gerilimli davranmanız, herşeyde kendinizi haklı görmeniz faydalı girişimlerin önünü tıkayabilir diye de eklemiştim. Bu enerjiyi geri hareketli Merkür etkisinde bile olsanız, içten içe hissedeceğinizi biliniz. O, ihtiyaç duyduğunuz anlarda yanınızda olacaktır. Yeter ki siz etkisini bilin ve nerede işe yarayacaksa o alanda kendinize yakıt edinin.

Para Konuları

%&Finansal konularda ise, 9 Mayıs-Eylül 2008 arası uzun bir dönem etkisi görülecek başkaları kaynaklı gelirler evinizin yönetici gezegeni Jüpiterin Oğlak burcundaki geri hareketi önem taşımakta. Uzun süreli bir transit olması dolayısıyla kimi aylar, kısa süreli gezegen seyirleriyle tetiklenecek ve genel anlamda burcunuzla yapacağı görünümle tüm yıl içinde enerjisiyle sizleri çevreleyecektir. Jüpiter Astrolojik olarak Yüce Yaradanın insanlara sunduğu bir himmet gücü, inanç ve genişleme imkanı tanıyan bir armağanıdır. Bu bakış açısı altında düşünmeniz önemlidir. Jüpiter bildiğiniz gibi geçen yıldan bu yana Oğlak burcunda seyretmekte ve burcunuzla belirsizlik görünümü yapsa da, parasal konularda dışarıdan elde ettiğiniz eş, banka, miras, sigorta veya başka yollarla edinilen parasal gelirlerle birebir alakalı konuları kapsamaktadır. Bu önemli transit şimdilerde geri hareket yapmakta. Kısaca size bir kez daha dışarıdan elde ettiğiniz gelirler konusunda yeni bir bakış açısı getirmeniz adına düşünmeye zorlamakta. Jüpiter Yay ve Balık burçlarında seyrini sürdürürken öyle çok fazla emek sarfetmenize gerek kalmadan şans kapınıza gelebilir fakat oğlak burcunda bu durum zordur. Çalışmanız, emek sarfetmeniz, dikkatli olmanız ve ancak inancınızı güçlü tutmanız sayesinde sizi ödüllendirir. Bu tüm burçlar için geçerli olduğundan etkisi de ona göredir.

&Jüpiter Ocak 2010 yılına kadar oğlak burcundaki seyrini sürdürürken kimi aylarda uzun süreli geri hareket döneminde olur. İşte bu geri hareketin bu yıl içinde olan ilk dilimi ise, 9 Mayıs-8 Eylül 2009 arası devam edecektir. Şu notu da size ileteyim çünkü çok önemli. Jüpiterin bu yılki transiti sizin kendi işinizden elde ettiğiniz gelirleri değil, yukarıda izah ettiğim gibi, başkalarından elde ettiğiniz paralarla ilgili yaşam evinizi etkilemektedir. Bu durumda yaşanacak geri hareketin size olan yansıması ise, kendinizi derin manada gözden geçirerek içinde bulunduğumuz durumu iyi algılamanız demektir. Artık büyümek ve olgunlaşmak durumunda olduğunuzu, çevrenizle uyum içinde yaşamanız gerektiğini, özellikle evlilik, ortaklık veya ciddi ilişkinizle alakalı konularda paylaşımın son derece önemli olduğunu anlamanız gerekecektir.

-%Eğer yeni bir dünya kurmak istiyorsanız kimseye güvenmeden sadece kendi ayaklarınızın üstünde duracak şekilde hem paranıza hem de kendinize güvenmek zorunda olduğunuzu anlayacaksınız. Jüpiter geri hareket döneminde, kendinize olan inancınızı son derece sağlamlaştırarak, normal zamanlardaki yüzeysel bakış açınızı daha derviş vari hale getirebilir. Ciddiyet ve sorumluluk dolu düşünceleriniz ve kararlarınız insanlarla olan ilişkinizde size finansal açıdan yarar sağlayabilir. Bazılarınız için bu enerji, eşiniz, ortağınız yoluyla veya maddi durumu gayet iyi biriyle evlenmek suretiyle hayatınızı garantiye almaya çalışacağınızın göstergesidir. Fakat buna çok fazla gönül bağlıyor ve yaşamınızı sadece bu umuda bağlıyorsanız işiniz zor olabilir. Bu konuyla ilgili daha geniş açıklamayı Mayıs aylık yorumunuzda bulabilirsiniz.

'Finansal konularda, 18 Haziran-12 Temmuz arasında devam edecek olan Venüs ve aynı günlerde başlayacak olan 21 Haziran-22 Temmuz Güneş gezegenlerinin Yengeç burcu seyirleri, başlangıç tarihleri nedeniyle, yönetici gezegeniniz Merkürün geri hareketinin bitmesine yakın ancak 26 Haziran sonrası hissetmeye başlayacağınız için, Temmuz ayında daha fazla yoğunluk kazanacak enerjilerdir. O yüzden bu ay içinde size olabilecek en önemli etkisi ay sonlarına doğru dışarıdan elde edilecek gelirlerde hassas düşünceler altında olacağınızdır.

Pozitif Enerjili Günler: 3-4-7-8-11-12-13-21-22-2326-27-30

Zayıf Enerjili Günler: 9-10-14-15-19-20-24-25-Yeniay: 3-4-30-Dolunay Takviminiz: 16-17-18

Hiç yorum yok:

Biten ve Bitmeye Ramak Kalan Dostluklar

40'lı yaşlara dayandık be yavrular. Arkadaşlık, dostluk kavramlarına hep  önem vermişimdir hala da veriyorum. Bu zamana kadar çok...