5 Ekim 2009 Pazartesi

Dağılın Lan

Yaz tatili boyunca hemen hemen her haftasonu yazlıktaydım. Bu cumartesi Alsancak piyasası ne alemde bir bakayım dedim ve büyük bir şok yaşadım.
Bu ne kalabalık arkadaş! Okullar açılmış, herkes yazlığından dönmüş, üniversite için öğrenci milleti gelmiş. Sokaktakilerin yüzde sekseni genç ve çoğunluğun yaş ortalaması 16-18 arası. Gül sokağın ve Bonjour'un sokağı hele aman allahım ne tiplemeler ne tiplemeler. Mini elbise, mini şort altına Ugg cizme- Ona bir sonraki yazımda değineceğim- . Hepsi tek tip.. Oradaki ciks kafeler tarzım olmadığı için dedim buralar herhalde hep kalabalıktı uğramadığım için. Anam yok, Dar Sokak Gazi Kadınlar'da öyleydi. Biz saat 23 gibi eve dönerken bir o kadar da Alsancak'a yeni gelenler vardı.
Boş mekan bulabilmek imkansız hale gelmiş memleketimizde ,haberimiz yok.
Alışmak sevmekten daha zor geliyor..
Umarım sadece bu cumartesiye özgüdür ne diyeyim umut işte...

4 yorum:

hirondelle dedi ki...

hmmm ortalık çıtır kaynıyor yani. e bir izmir seferi düzenlemek farz oldu.

purplelife dedi ki...

Sübyancılığın alemi yok. Bahserttiğim yaş gruubu 16 sen gelmişsin 31 yaşına..
tövbe tövbe ne Üzmezler var memlekette yarabbil alemin....
Allah korusun böyle tiplerden...

hirondelle dedi ki...

71 yaşındaki adam 17 yaşındaki kızla evlenebiliyorsa 30 yaşında hayatının baharındaki bir genç 16lık kızlara bakabilir bence. kızlar fransız mı?

purplelife dedi ki...

İzmirli yetmez mi?

Biten ve Bitmeye Ramak Kalan Dostluklar

40'lı yaşlara dayandık be yavrular. Arkadaşlık, dostluk kavramlarına hep  önem vermişimdir hala da veriyorum. Bu zamana kadar çok...