2 Temmuz 2009 Perşembe

2009 temmuz kova burcu

Aşk ve İlişkiler

Temmuz ayını aşk hayatınız açısından incelemeye öncelikle Güneşin 21 Haziran tarihinde başlayan seyrinden söz ederek başlamak istiyorum. Çünkü Güneş gezegeni sizlerin ciddi ilişkiler ve evlilik evi yöneticiniz. Bu nedenle Güneşin zodyaktaki izlediği rota ve burcunuzla yaptığı görünümler zorlu ve kolay oluşuna göre her zaman önem arzetmekte. 22 Temmuza kadar Yengeç burcunda ilerleyecek Güneş ve ardından 10 Temmuz tarihinde yine yengeç burcunda transiti sürdürecek Merkür ve birebir ilişkiler üzerinde her zaman etkisi olan Venüs gezegeninin seyirleri siz Kovaların ciddi ilişkiniz veya çoktan bitmiş beraberliğinizle ilgili konularda değer taşımakta. Bu dönemde kafanızın içinde ilişkinizle alakalı veya genel manada ikili ilişkiler konusundaki düşüncelerin tümünde geçmişin izleri hala önemini sürdürüyor olabilir. Öncelikle dikkat etmeniz gereken konu bitmiş veya çoktandır sorunlu devam eden beraberliğiniz hakkında yüreğinizin içinde dürüstçe bir analizde bulunun. Eğer ilişkinizde anlaşmazlıklar mutsuzluk ve belirsizlikler hakimse ki bu dönemde belirsizlik sözcüğü daha fazla ön plandadır. önce şunu düşünmelisiniz. Ben nasıl bir ilişki istiyorum nasıl bir insanla sevgi saygı ve güven olgusu içinde beraberlik kurabilirim. Bundan önce geçirdiğim tecrübeler veya şimdi yaşadıklarımdan bana kalan nedir? yani öncelikle kendinizi düşününüz.

Eğer sizin yanlışlarınız dolayısıyla bu noktaya gelindiyse gerekirse düzeltmek adına büyüklüğü siz gösterin karşınızdaki kişi neden olmuşsa o zaman önünüze bakın. Size artık dert tasayla uğraşmak değil mutluluk yakışır bunu lütfen unutmayın. İçinde bulunduğunuz hayatın sorumluluk dolu rutini içinde huzurunuzu yeniden kazanmak ve hayatınızı kurgulamak bir düzen kurabilmek için ihtiyacınız olan tek şeyin güvenlik içinde yaşamak olduğunu göz ardı etmeyin. Değişen koşullara uyum sağlamak için öncelikle geçmişinizle olan hesaplaşmalarınızı bitirin. Bu dönemde hala etkisinden kurtulamadığınız veya unutamadığınız bu kişiyle olan tüm anılarınızı gözden geçirin. Sonra mantığınızı ön plana alarak tekrar düşünün. Hala onunla alakalı yüreğinizde bir sıcaklık duyuyorsanız bunun gerçek bir sevgi mi yoksa alışkanlık mı olduğunu saptayın.

Bu sürecin ardından gelen Venüs Aslan burcu seyri ise karşıt burcunuz oluşu dolayısıyla direk olarak ilişki evinizi ilgilendirmekte. Bu transit hayatınıza girecek yeni bir kişiyi gösterdiği gibi sizin ilişki konusunda tercih yaparken kendine oldukça güvenen ifade gücü yüksek yaratıcılık özellikleri olan bir ilişkide sıcak ve cömert tavırlara sahip kişilere daha doğru çekileceğinizin göstergesidir. Bu kişi böylesine olumlu özelliklere sahip olduğu kadar beraberlikte pohpohlanmaktan hoşlanan gururlu ve son derece sabit düşünceli biri de olabilir. yani dediğim dedik tarzı yaklaşımlar gösterebilir. Bu durumda sizin daha önceki tecrübeleriniz doğrultusunda mantıklı karar vermeniz kesinlikle şarttır.

Diyelim ki bu süreçte zaten var olan bir ilişkiyi sürdürüyordunuz. O zaman partneriniz bu şekilde davranacak demektir. Yani onun ilişkinizdeki sevgi alış verişi bu tarz olacak ve doğal olarak sizin kimliğinizle onun bakış açısı arasında bir dengelemenin yapılması gerekecektir. İşte bu nokta son derece önemlidir. Çünkü ilişkinin uyumlu ve huzur dolu sürebilmesi için her iki tarafın de kendi inatçı tavırlarını beraberlikleri adına özveride bulunarak düzenlemeleri şarttır. Venüs Aslan burcu seyirleri ilişkisi olmayan ve şu anda ciddi bir ilişkiye girmeyi düşünmeyenler içinse ilginç bir dönem olabilir. Karşı cinse karşı oldukça güçlü bir yöneliminiz vardır hatta aşk konusunda son derece ateşlisinizdir. Sosyal ortamlarda bulunmak hoşunuza gitmektedir. Fakat geçirdiğiniz tecrübeler gereği kimsenin kaprisiyle uğraşmak niyetiniz olmadığından karşınızdaki kişinin hakimiyet kurmaya çalışan bir kişi olmasından ziyade sizin liderliğinizi kabul etmesi gerekecektir. Ancak bu şartlarda bir beraberliğe girebilirsiniz.

İş ve Kariyer

Sevgili Kovalar Temmuz ayını mesleki yaşamınız açısından incelemeye 18 Haziran tarihinden bu yana Yengeç burcunda ilerlemeye başlayan ve sizlerin gündelik iş hayatınız üzerinde etkili olan Venüs gezegeni seyri ve daha sonrasında da 21 Haziran tarihinden bu yana yine aynı alandan geçmekte olan Güneş gezegenlerinin seyrinden söz ederek başlamak istiyorum. Bu sürecin genel etkilerinden başladığı gün günlük yorumlarda sizlere söz etmiş ve başta sağlığınız olmak üzere iş ortamınız iş yerinizdeki konumunuz hizmet verdiğiniz insanlarla olan ilişkiniz ustalık ve çıraklığınız gibi mevzularda etkili olacak ve sizin değerlerinize sahip çıkmanız açısından önemli bir süreç anlamı taşıyacaktır demiştim. Her zaman özgür davranmaya ve orijinal fikirlerinizi hayata sunmaya çalışan sizler şimdi hem eski tecrübelerinizi ön planda tutacak hem de yeniliklerde bulunmak adına dikkatli hareket etmeyi öğreneceksiniz. İşinizde verimli olmanın yolu bu dönemde sahip olduğunuz bilgi ve tecrübelerinizden yararlanmakla mümkün olacağından detaylı ve yoğun işlerle karşılaştığınızda aşırı hassas davranmamaya gerçekçi bir şekilde düşünmeye ve hareket etmeye özen göstermelisiniz. Bazı durumlar veya olaylar sizi geçmişe döndürerek zaman kaybettirici olabilir eski işler önünüze yeniden gelerek çözümlemeniz gerektiği söylenebilir.

Her ne olursa olsun siz yılgınlık göstermeyin pürüzlerin üstesinden gelebilmek adına maneviyatınızı güçlü tutunuz. Kazancınızı iyi kontrol etmeyi gereksiz riskler almamayı mutlaka başarmalısınız. Eski sağlık problemlerinizin tekrarlanma olasılığını göz önüne alarak kontrollerinizi yaptırmayı unutmayınız. Duygusal sorunlarınızın yol açabileceği stresle başa çıkabilmek için öncelikle moral gücünüze ve içinizdeki inanca sarılmayı unutmayınız. O size zorlu durumlarda şifa olabilir diyerek sürdürmüştüm.

22 Temmuz tarihine kadar sürecek kişisel canlılık ve kendini ifade etmenin astrolojik temsilcisi olan Güneşin seyrinden söz ederken sizlerin kendinizi ve bilinçli isteklerinizi ifade etmek adına geçmişinizle yüzleşmenizi sağlayıcı bir etkisi olabileceğini belirtmiş ve detaylar arasında gelgitlerin yaşanma olasılığı yüksek bu dönemde ne olursa olsun doğanıza aykırı davranmadan kendinizi özgür kılacak seçimlerde bulunmanız faydalıdır demiş ve çalışma hayatınız ve birlikte iş yaptığınız insanlarla olan ilişkinizden tutun da sosyal güvenceniz iş geliştirme becerinize kadar olan herşeyi önemsemeniz gerektiğini de eklemiştim.

Bütün bu enerjiler içten içe devam ederken 1 Temmuz tarihinde son derece önemli olan kariyer evinizin yönetici gezegeni Mars Başak burcunda seyretmeye başlıyor. Siz bu satırları okurken Mars bu seyrine başlamış olacak. Bu transitin sizler açısından önemi öncelikle mesleki konularda işbirliği içinde olmanız gerektiğinin göstergesidir. İşinizde ustalaşmak adına herşeyden önce detaylı bir şekilde ve mantıklı olacak şekilde düşünmeniz en önemli noktadır. Bu enerji 3-10-17 Temmuz tarihlerinde Satürnle kavuşum sürecine girdiği dereceler olarak gayet etkilidir. Bu tarihlerde özellikle başkalarıyla uyum içinde çalışmanız menfaatiniz icabıdır. Öncelikle kendi yeteneklerinizin altını iyi çizmeniz hatalarını ve eksiklerinizi iyi saptamanız işinizde gelişebilmek adına bir öğrenci gibi herşeyi baştan öğrenmeye çalışmanız önemlidir. bu dönemde işinizde gereken mücadeleyi verebilmeniz ve kendinizi ispatlayabilmeniz için öncelikle pratiklik kazanmanız gerekebilir. Bunun için belirli bir kurs veya eğitimden geçmeniz mümkündür. Bu alanda bulunan Satürn gezegeni sizin açınızdan otoriter kişilerin önemini vurgulamakta. Ayrıca Satürn ikinci yöneticiniz olduğu için başarıya giden yolda hoşgörülü ve ılımlı bir tarzda hareket etmenizin size faydalar getirebileceğini göstermekte. Dikkat etmeniz gereken bir nokta ise sırf kendiniz adına değil herkesin yararına olacak şekilde mesleki düzenlemelerde bulunmanızdır. Yaşamınızla ilgili bir dönüşümde bulunabilmeniz için takıntılardan saplantılı fikirlerden ve düşüncelerden uzak durmanız bu dönemde çok önemli. neye ihtiyacınız olduğunun veya sizin açınızdan en önemli konunun ne olduğunun saptanması girişimlerinizde size ışık olacağından bunu es geçmemeniz gerekiyor. İş hayatınızda başarılı olmanızın bir başka önemli kıstası ise başkalarıyla iyi ilişkilerde bulunmak üzerinizde denetim uygulayabilecek kişilerle çatışmadan ve amacınızdan uzaklaşmadan gerekli düzenlemeleri yapmaktır. Hani bir söz vardır. Bu dönem köprüyü geçene kadar susmak ve sabırlı olmak anlamına gelmektedir.

Para Konuları

Bildiğiniz gibi Satürn Eylül 2007 tarihinden bu yana birleşik kazançlar evinizde transitini sürdürmekte. Bunun anlamını kısaca özetlersek kimseye güvenmeden kendi ayaklarınızın üstünde duracak şekilde bütçe kontrolünüzü yapmak ve ne olursa olsun büyük borçlar altına girmemek risklerden uzak durmaktır. Dünyanın binbir türlü hali olabileceğini düşünerek hareket edebilirseniz hem bu dönemi kolayca atlatabilir hem de güvenliğinizi tehlikeye düşürmemiş olursunuz. Şimdi bu ön bilgiden sonra gelelim biraz daha ayrıntılı şekilde sizi bilgilendirmeye. Bahsi geçen Satürn enerjisi finansla alakalı konularda etkisini sürdürürken 1 Temmuz tarihinde başlayan Mars Başak burcu seyri başkaları(eş iş ortaklığı)kaynaklı banka ve benzeri kuruluşlardan elde ettiğiniz gelirler yabancı şirketlerle olan parasal işleriniz miras vergi sigorta mevzularında ölüm vasiyet dulluk maaşı yabancı ülke bağlantılı para transfleri veraset davaları borçlarınız iflas işlemleriniz nafaka davalarınız gibi geniş bir yelpazeye yayılan alanlardan elde edilecek gelirlerle ilgili yaşanabilecek belirsizliklerde öncelikle sabırlı olmanız gerektiğinin işaretidir.

Mars bu alanda ilerlemeye başladığında ek kazançlar elde etmekte şu an için bir sorun yokmuş gibi görünse de sizin içten içe huzursuzluk yaşamanıza sanki işler ters gidecekmiş gibi düşünmenize neden olabilir. 3-10-17 Temmuz tarihleri arasında Satürn gezegeniyle kavuşum derecesi içinde olacak Mars doğal olarak huzursuzluğun daha fazla artmasına neden olabilir. doğal olarak bu huzursuzluk sonucunda herşeye her insana karşı kendinizi savunmak zorunda kalabilir yüzleşmekte zorlandığınız konularla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Oysaki bu olumsuzluklar yerine öncelikle kendinize olan güven duygunuzu ayakta tutarak kuşku ve kuruntularınızın kökenine inerek mantıklı bir şekilde düşünmeye çalışırsanız yakınlarınızla veya otorite konumundaki kişilerle iyi ilişkilerinizi normal zamanlara göre iki kat daha olumlu tutmaya çalışırsanız yukarıdaki gibi durumlar yaşandığında hem kendinizi yalnız hissetmemiş hem de güçlü bir şekilde ayakta tutmuş olursunuz. Şunu unutmayınız ki gezegen transitlerinde yaşanan olumsuzlukların en büyük sebebi sizin yaşam karşısındaki sorumluluklarınıza sahip çıkmamanız gereksiz yüklerin altına elinizi sokmanız olmayacak kişilerle bağlantıya geçerek veya tutkularınızın esiri olarak iradenize sahip çıkmamanızdan kaynaklanmaktadır. Eğer siz yaşanan sıkıntıların nedenleri konusunda dürüst davranabilir ve hatalarınızdan ders alabilirseniz hiçbir gezegeninin olumsuz transiti sizi etkilemeyecek bilakis güçlendirecektir. Bu dönemde benim önerim güveninizi kaybetmeden parasal konulardaki durumunuzu tekrar bilinçli bir şekilde gözden geçirmenizdir. Bunun size oldukça faydası dokunabilir. 19 Ağustos tarihine kadar devam edecek Mars Başak burcu seyrinde lütfen risk altına girmeyiniz ve yukarıda yazdığım yapılması gerekenleri uygulamaya çalışınız.

Pozitif Enerjili Günler : 1-27-14-15-23-24-28-29

Zayıf Enerjili Günler : 4-5-9-10-11-12-13-

Yeniay : 19-20

(Ay gezegeninin Kova burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5

Hiç yorum yok:

Biten ve Bitmeye Ramak Kalan Dostluklar

40'lı yaşlara dayandık be yavrular. Arkadaşlık, dostluk kavramlarına hep  önem vermişimdir hala da veriyorum. Bu zamana kadar çok...