7 Mayıs 2009 Perşembe

Zenginin Mal Varlığı İle Züğürdün Bunu Muhabbetinin Geneline Yayması

Etkili bir başlık yazacağım derken canım atasözünün de içine ettim ya neyse. Efenim, çok doğru bir sözdür o ki bunu bizzat yaşamımda uyguluyorum.'' Zenginin malı, züğürdün çenesini yorarmış.'' Geçenlerde bir takım zengin insanların kulak misafiri oldum (Evet aynı ortamlarda olabiliyorum hiç sohbetim olmasa da ,belki suyundan bulaşır lan)

Konuşma1:
Zenginx'in bir diğer Zenginy ile telefon konuşması.
Zenginx: Bak 18 Mayıs günü izin alıyorsun, bloke ediyoruz günleri benim Çeşme'deki yatta takılıyoruz , pazartesi akşamına da parti veriyoruz tamam mı kesin geliyorsun..
Zenginy: ....( Artık ne diyor benim için çok mühim değil)
Zenginx: Tamam canım bekliyorum bak tekrar haberleşiriz, hadi öptüm byesss.

Konuşma2
Başka bir Zenginx'in telefon konuşması: Ya kızım elbisenin fiyatı 70lira bedava, ama bedeni kalmamamış bitmiş... Ha onu mu ben yeni aldım indirimini bekleyemedim valla dayanamadım aldım.

Alırsın tabi o kadar maaş alsam ben de.. Yok lan ben onlar gibi takılamam ben yine giderim dar sokakta içerim şarabımı , starfucksa falan gitmem yine, şaşmam Asmaaltı'ndan, yaşam şeklimi değiştiremem. Batar bana oraları, o insanlar daral getirir...
Mutluyum ben halimden. Azıcık aşım, kaygısız başım olsun yeter ki. (Optimizme bağladım sonunda ama, zengin değiliz diye ağlayacak halimiz yok ya ...)

Hiç yorum yok:

Biten ve Bitmeye Ramak Kalan Dostluklar

40'lı yaşlara dayandık be yavrular. Arkadaşlık, dostluk kavramlarına hep  önem vermişimdir hala da veriyorum. Bu zamana kadar çok...