3 Ocak 2010 Pazar

2010 Kova Burcu Yıllık Yorumu

Parasal Konularda Desteklenme, Kendinizi Yeniden Keşfetme
Sevgili Kovalar Zodyak kuşağının sıra dışı özelliklere sahip, son derece akıllı, değişime ve yeniliklere açık insanları. 2010 yılı akıllı tercihlerde bulunarak sınırlarınızı aşabilmeniz, duygusal ve maddi alanlarda desteklenmeniz, öz değer duygunuzu kuvvetlendirmeniz, yeteneklerinizi kazanca dönüştürmeniz kendinizi yeniden keşfederek dış dünyaya sunabilmeniz açısından önemlidir.
Satürn gezegeninin burcunuzla uyumlu görünümde olacağı 2.5 yıl boyunca kendiniz dışındaki insanlarla ortaklaşa hareket edebilmeniz anlamına gelir. Bu dönemde eşit haklar çerçevesinde ilişkiler kurabilmenin, uyum ve güzellikleri paylaşabilmenin yolu, öncelikle kendi kimliğinize sahip çıkmak olduğu kadar, diğer kişilerin de isteklerini ciddiye almakla mümkündür.
Bu süreçte ahlaki, dini, yaşamsal bakış açınızda değişimler meydana gelebilir. Farklı görüşte olan kişilerle ortak işler yapabilir, mesleki ve özel hayatınızda yeni sorumluluklarla karşılaşabilirsiniz. Başkalarıyla olan iyi ilişkileriniz sayesinde mesleki alanda uzmanlaşabilirsiniz.
Sorumluluk konusu bu dönemde bir başka faktör olarak ön plana çıkmaktadır. Yani sadece kendiniz adına değil, birlikte olduğunuz kişi veya kişiler adına da düşünmek, hareket etmek durumundasınız. Bu süreçte otorite konumunda bulunan kişilerden, eşinizden, ailenizden destek görmeniz kolaydır.
Farklı görüşte olan kişilerle ortak işler yapabilir, mesleki ve özel hayatınızda yeni sorumluluklarla karşılaşabilirsiniz. Başkalarıyla olan iyi ilişkileriniz sayesinde mesleki alanda uzmanlaşabilirsiniz. Yurtdışı bağlantıları bu sürecin etkili gelişimleri olarak göze çarpıyor. Evlilik, iş ortaklığı, eğitim, gelişim, akademik kariyer nedenleriyle yerleşim yerinizi değiştirebilir, bir başka ülke veya şehirde ikamet etmek için mücadele verebilirsiniz.
Jüpiter kısmet, genişlik ve büyümek anlamında geçtiği yaşam evini her koşulda zenginleştiren bir gezegendir. Ancak doğru manada kullanılmazsa dışa karşı duyarlı hale gelmenize ve kazancınızla alakalı konularda şaşırmanıza neden olabilir. Burada yapılması gereken bilinçli, mantıklı bir şekilde hayatınızı düzene koyarak gelen fırsatları en iyi şekilde değerlendirmektir.
Deyim yerindeyse su akarken kovaları doldurmaktır. Sınırlarınızı iyi bilmeniz, bütçenizi ciddi biçimde düzenlemeniz ve savurganlıktan uzak durmanız gerekiyor. Yani gideceğiniz yönü iyi bilmeniz gerekiyor.
Uranüs para evlerinde transit yaparken düşük seviyede bir enerji sunar. Ancak bu yıl Jüpiter�in desteği geçen yıllara oranla Kovalar açısından gayet faydalıdır. Böylece kişisel güvenliğinizden daha emin bir şekilde kendinizi ortaya koyabilmeniz mümkün hale gelir. Yani sorunlarınızı çözerken, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi korku ve karamsarlık duymanız pek mümkün değildir.
Geçmişte yaşananların gölgesi altında kalarak, üzülmek, hayıflanmak yerine kendi içinizdeki özgür insanı ortaya çıkartarak gücünüzü yeniden toplayabilirsiniz. Ayrıca bu süreçte etrafınızdaki insanları iyice tanımadan, iyi niyetli bir şekilde sırlarınızı kimseyle paylaşmayınız. Elinizdeki bilgileri, emek sarf ettiğiniz herşeyi ve mahremiyetinizi korumaya çalışmalı, başkalarının sizi yönlendirmesine izin vermemelisiniz.
2010 yılının bir Güneş gibi üzerinize doğmasını, sizi ışıklandırmasını, taçlandırmasını diliyor tüm dileklerinizin, hayallerinizin gerçekleşmesini temenni ediyorum.
iremSUMynet Astroloji Danışmanıastrologunuz@mynet.com Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız
2010 YILI ASTROLOJİ TAKVİMİNİZ
Aşk ve İlişkiler
18 Ocak-10 Şubat7 Mart-31 Mart25 Nisan- 19 Mayıs7 Ağustos-7 Eylül
Yukarıdaki tarihler arasında burcunuzla uyumlu görünüm yapacak olan enerjiler sayesinde, aşk hayatınız ve birebir ilişkileriniz canlanmaya başlar. Sosyallik ve sevgi ihtiyacınız, karşı cinsle temaslarınız gayet olumludur. Barış, güzellik ve estetik duygunuz yükselir. Bu yükseliş güzelliklere olan tutkunuzu yoğunlaştırır. Yeni bir aşkın müjdecisi olan bu tarih aralıklarında kendinizi ilişki konusuna gayet rahat ifade ettiğinizi hissedebilirsiniz. Fiziksel manada size güzellik, çekicilik getiren bu tarihleri ajandanıza kaydetmeniz faydalıdır. O ay içinde farklı alanlarda zorluklar yaşansa bile bu enerjiler aşk anlamında sizi rahatlatabilir. Ayrıca bu tarih aralıklarında duygularınızı göstermek, etrafınıza uyum sağlamak, zevk ve konfor içinde yaşamak ihtiyacınız diğer zamanlara göre çok daha ön plandadır.
İş, Kariyer ve Para
20 Ocak-18 Şubat11 Şubat-6 Mart20 Mart-20 Nisan21 Mayıs-21 Haziran30 Temmuz-14 Eylül23 Eylül-23 Ekim28 Ekim � 7 Aralık22 Kasım-22 Aralık
Yukarıdaki tarihler arasında burcunuzla uyumlu görünüm yapacak enerjiler altında, İş hayatınız ve kariyerinizle ilgili konularda yaratıcı özelliklerinizi olumlu bir şekilde ifade edebilirsiniz. İstek ve canlılığınız oldukça yüksektir. Bireylik duygunuz ve mücadele gücünüz her türlü girişimde ön saflarda yer almanızı sağlar. Yaratma ve bir amacı gerçekleştirme dürtünüz yüksek olduğundan engelleri kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Kendinizden oldukça eminsinizdir. Yaşam arzunuz ve zorluklarla baş edebilme gücünüz yüksektir.
İletişim, Haberleşme, Yolculuklar
10 Şubat -28 Şubat17 Mart-2 Nisan10 Haziran-25 Haziran3 Ekim-20 Ekim9 Kasım � 1 Aralık
Yukarıdaki tarihler arasında iletişimden haberleşmeye, yolculuklardan çevre ilişkilerine kadar her konuda kendinizi sözel ve yazı anlamında rahatlıkla ortaya koyabilir, bilgi birikiminizi ve etrafınızla olan bağlantılarınızı düzgün bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Başkalarıyla olan her türlü temasınızda zihinsel manada gerilimden uzak, mantıklı düşünmeye açık ve olayları iyi kötü veya yanlış doğru anlamıyla değerlendirebilirsiniz. Gözlem gücünüz yüksektir. Kıvrak zekanızla, algılama gücünüzle, iletişim ve konuşmalarınızla etrafınızda hayranlık uyandırabilirsiniz. Meraklılığınız bir çok alanda bilgi toplamanızı sağlayabilir. Bu bilgileri başkalarıyla paylaşabilir, takdir görebilirsiniz.
2010 Yılı Gezegenlerin Geri Hareketlerinin Siz Kovalar Açısından Etkileri
20 Aralık 2009 � 10 Mart 2010 : Mars geri hareketi(Aslan burcunda) : Karşıt burcunuzda oluşan geri hareket nedeniyle, ciddi ilişkiniz, iş ortaklığınız, sözleşme ve yasal konularda lütfen dikkatli olunuz. İlişkinizle ilgili konularda inatlaşmayınız. Sen ve ben demek yerine biz olunuz. Yeni bir ilişkide hemen karar vermeyiniz. Dikkatlice gözden geçirmelerde bulununuz.
26 Aralık 2009 � 15 Ocak 2010 : Merkür geri hareketi(Oğlak burcunda) : Geri planda işle alakalı konularda düşünme dönemi. Çok dikkatli olunuz. Yarım kalan işlerinizi bitiriniz. Ustalarınızla patronlarınızla ilişkinize dikkat ediniz. Karamsar düşünmeyiniz. Kendinizi dış dünyadan izole etmeyiniz. Ancak iyi bir karar için analizlerde bulununuz. Gizli saklı bilgilerinizi iyi saklayınız. Bilgisayarınızdaki bilgileri depo ediniz.
17 Nisan � 11 Mayıs : Merkür ikinci geri hareketi. (Boğa burcunda) : Aile hayatınız, güvencenizle alakalı konularda dikkatli olunuz. Emlak, ev yatırımı veya eviniz sınırları içindeki değişimler için beklemede kalınız.
20 Ağustos � 12 Eylül : Merkür üçüncü geri hareketi. (Başak burcunda): Maddi ve manevi çıkarlarınızın söz konusu olduğu alanlarda lütfen dikkatli olunuz. İş hayatınızla ilgili paylaşımlarınızda dengeli davranınız. İş hayatınızı ilgilendiren parasal konulardaki sözleşmelerinizi iyice inceleyiniz veya işle ilgili başvurularınızı beklemede tutunuz. Ani kararlar vermeyiniz.
8 Ekim-8 Kasım : Venüs geri hareketi(Akrep burcunda) : Sosyal hayatınızla ilgili konularda, yeni projelerde, güçlü insanlarla olan bağlantınızda dikkatli olunuz. Projelerinizi yürürlüğe koymadan önce iyi inceleyiniz. Kimlerle iş birliği veya temas halinde iseniz bu kişileri dikkatlice gözden geçiriniz. Parayla alakalı meselelerde aşırı bir yükün altına girmeyiniz.
8 Kasım-18 Kasım: Venüs geri hareketi(Terazi burcunda): Yüksek eğitiminiz, işle alakalı yeni girişimleriniz, yurtdışı bağlantılı görevleriniz veya mesleki akademik çalışmalarınızda dikkatli olunuz. Etrafınızla olan her türlü münasebetinizde ılımlı ve dengeli paylaşımlara özen gösteriniz.
10 Aralık-18 Aralık : Merkür geri hareketi : (Oğlak burcunda) : Geri plana çekilerek iş veya özel yaşamınız, toplumsal aktivitelerinizle ilgili konularda düşünme zamanı. Karamsar düşünmeyiniz. Bir geçiş dönemi olduğunun bilinci içinde kendinizi rahatlatınız. Elinizdeki işlerinize öncelik tanıyınız. Sağlığınızı ihmal etmeyiniz.
18 Aralık-29 Aralık : Merkür geri hareketi: (Yay burcunda) : Sosyal ilişkilerinizde durgunluk, iletişimle ilgili konularda yavaşlıklar görülebilir. Bu sizi yıldırmasın. Sakin olunuz ve resmin bütününü görmeye çalışınız.Kaynak: yuksektopuklar.net

1 yorum:

fikr-i alem dedi ki...

Diğer burçlarıda bekliyoruz özellikle oğlak ve terazi :) teşekkürler paylaşımın için,bu arada mutlu yıllar size, sağlık ve huzur dolu günler temenni ediyorum. Ayrıca bloglarımı ayırdım, hobi güzellik, el sanatları ve mutfak ile ilgili konularda gelincik adlı sayfamdan sizlere ulaşıcam ve sizleri ordan da takip edicem, gelirseniz sevinirim, sağlıkla sevgiyle kalınız...

http://gelinck.blogspot.com

Biten ve Bitmeye Ramak Kalan Dostluklar

40'lı yaşlara dayandık be yavrular. Arkadaşlık, dostluk kavramlarına hep  önem vermişimdir hala da veriyorum. Bu zamana kadar çok...